Buradasınız:
 
 

BMB KW

Bazen, mükemmelliği gerçekleştirmek hedefiyle tasarlanan ve geliştirilen şeyleri iyileştirmek zordur. 90’lı yıllarda, ünlü patentli mengene üniteleriyle KW serileri piyasaya sürüldüğünde bu serilerin bugünün oldukça karmaşık pazarında da hâlâ yenilikçi kabul edileceğini asla hayal edemezdik.  Bunun nedeni sadece son teknoloji ürünü çözümleri ile mengene ünitesi değil, projenin bütünüydü ve bu proje hemen örnek alınan ve hatta kimi zaman kopyalanan bir model haline geldi. Zamanla, mengene/enjeksiyon kombinasyonları müşteri gereklerini artırdı ve neredeyse bunların tümünü de karşıladı. BMB Araştırma ve Geliştirme departmanı sürekli iyileştirmeler gerçekleştirdi ve bu sayede şu anda BMB enjeksiyon makinelerii pazardakilere oranla daha yüksek performans, sağlamlık ve güvenilirlik sunuyor.


Renkli dokunmatik ekranlı bir mikroişlemci kullanarak ayarlama ve yönetimi kolay hale getirdik; operatör en doğal uzuvunu kullanabilecekti: parmağını. Platinlerin kalınlığı, pompanın ve dişlilerin boyutları, serilerle birlikte sağlanan ekipman, sarılı bağlantı çubukları ile yumuşatılmış ve kromlanmış dayanıklı nikel-krom-molibdenden yapılmış bronz somunlar gibi fark yaratan detayları artırdık. Sizi bu harika detayları keşfetmeye davet ediyoruz.
kw1_1

MENGENE ÜNİTESİ

mengene_distorsiyonMengene açma evresinde dışa doğru açılan kolları ile, (patentli) KW mengene sistemi; geleneksel mafsallı kolun mekanik sağlamlık, daha hızlı hareket ve kalıp bağlama platinlerinin kusursuz paralelliği gibi avantajlarını hareketli platinlerin daha uzun stroklu makine avantajları ile birleştirmiştir.   Kolların özel geometrisi kuvvetin uygulanma noktasının hareketli platinlerin merkezine konumlanmasını mümkün kılmıştır. Bu da, eğilmenin yaşanmamasını ve kalıbın bütün yüzeyinde kelepçe dağılımının aynı olmasını sağlar.

 

 

 kw15 

 

 

 

 

 

ENJEKSİYON ÜNİTESİ


injectYağlı hidrolik olarak mükemmel şekilde dengelenmiş enjeksiyon pistonu, doğrudan dozlama evresinde dönen plastikleştirme vidasına bağlıdır. Bu çözüm, normalde pistona ve vida dönmeleri için motor uygulamaları aracılığıyla daha iyi performans için pistonla aynı eksen üzerine monte edilen baskı yatağı gibi aşınma parçalarına duyulan gereksinimden kurtulmak için kullanılmıştır. 
Hız ve basınç için kapalı devre çalışan Moog servo-valfi, dolum evresini ve bakım evresini hız, hassasiyet ve tekrarlanabilirliği de güvenceye alarak mükemmel şekilde kontrol eder.

 

 

 

 


kwpi12kw19Enjeksiyon grubu projenin bütününden fayda sağlar. Nitekim, daha homojen malzeme karışımı ve daha iyi plastikleştirme için harika bir uzunluk/çap oranına sahip olmanın yanı sıra hızlı değiştirmeyi de mümkün kılacak şekilde tasarlanmıştır; farklı malzemeler işleyen ve üretim başlangıcına kadar geçen zamanı ve boşluğu azaltmak isteyen herkes için ideal bir çözümdür.

 

 

 
kw20


KONTROL SİSTEMİ

Moog dokunmatik ekranlı kumanda sistemi, kendilerine atanan işlemleri maksimum etkinlikle gerçekleştirmek üzere tasarlanmış farklı CPU’ların eşzamanlı 
kwpi6_2çalışmaları üzerine kurulmuştur “Dağıtılmış” görev tahsisli çoklu işlemci sistemi, özel bölmeli bir işlemcinin bütün gücünün kullanımında hassasiyet ve müdahale hızı anlamında sonsuz avantajlar sağlıyor Her işlemcinin fazla gücü makineyi gerçek anlamıyla tamamlayan yardımcı işlevleri gerçekleştirmek için kullanılır.
Dağıtılmış işlevli modüler sistem seçimi size, makineyi her türlü enjeksiyon koşullarına uydurabilmek için çeşitli parametreleri kolay bir şekilde ayarlama olanağı sağlar.


 

 

 

 

 


HİDROLİK SİSTEMİ

Devrimci teknolojisi ile hidrolik sistem yüksek performansı ve tekrarlanabilirliği garantiler. Daha iyi ve hızlı bir tepki için valf blokları doğrudan uyarıcılara monte edilmiştir. Hız ve basınç için kapalı devre kontrollü olan servo-valf ve oransal valfler yüksek hassasiyeti ve enjeksiyon parametrelerinin tekrarlanabilirliğini garantiler. Hidrolik akümülatörler bütün hareketlerin toplam bindirmesini (çevrim zamanında açık bir düşüş avantajı ile), yüksek ve sabit hızı ve hidrolik parçalara daha uzun yaşam süresi ile enerji tüketiminde önemli bir düşüş için yüksek basınç şoklarının emilimini garanti ederek uyarıcılara yağ sağlarlar. 

Akümülatörler bütün döngü süresince pompa yavaşça kullanılan yağı ikmal ederken anında ve gerekli miktarda yağ sağlarlar 
kw24
Akustik kirliliği engellemek için hidrolik sistem ses yalıtıcı panellerle tamamen kapatılmıştır.

 

  • Kelepçe dağılımını iyileştirmek ve boylamsal engelleri azaltmak için iki adet yağlı hidrolik piston.
  • Krom kaplamalı sertleştirilmiş, yumuşatılmış nikel-krom-molibden çelik ile yapılmış bağlama çubukları.
  • Bağlama çubuklarında yaşanabilecek sorunları engellemek için malzemeyi keserek değil “tel sarma” ile oluşturulmuş bağlama çubuğu telleri. 
  • Yumuşatılmış raylar üzerinde çalışan ayarlanabilir kayar bloklar kalıbın ağırlığını tabana dağıtır. 
  • Mafsallı kolun hareketli parçalarına kuvvetliyağlama.
  • Derin parçaların enjeksiyonlanmasını mümkün kılan merkezi, yağlı hidrolik uzun strok fırlatıcısı.


BMB’nin enerji tüketimini azaltmaya verdiği önem özel çözümlerin önerilmesine yol açtı. Akümülatörleri dolduran pompa motoru ünite dönüştürücüsü döngü hızına oranlı bir şekilde, devamlı olarak kullanılan yağın yenilenmesini de gerçekleştirir. Redüktörsüz  direk tork motoru, yüksek çıkış verimliliğini garanti eder. Bu çözümler bizim mükemmel bir özel tüketim seviyesine ulaşmamızı mümkün kılmıştır.

 

Lütfen videonun yüklenmesini bekleyin. İşlem bir miktar zaman alabilir.