Buradasınız:
 
 

BMB eKW Hybride

Yüksek Performans için Birleştirilmiş Teknoloji

ekw-70-pi-hybrid

En yüksek mühendislik seviyesine ulaşabilmek için en yenilikçi çözümler peşinde koşarak eKW Hybrid serisi makinalar geliştirildi.

BMB hızlı çevrim Plastik Enjeksiyon Makinaları ve Tam Elektrikli ( fuul Electric ) Plastik Enjeksiyon makinaları alanlarında kazandığı tecrübeleri birleştirerek bu iki serinin tüm avantajlarını tek bir seride birleştirdi.

Bu makinalar yenilikçi teknolojinin ortaya çıkardığı her yönden sıradışı makinalar : yüksek kapasiteli enjeksiyon üniteleri, hassasiyet, hız, sağlamlık ve düşük enerji sarfiyatı. Mükemmelliğe yaklaşan adım sesleri. Bu seri 200 ton ila 1700 ton kilitleme gücü arasındaki makineleri içermektedir.

ekw-70-pi-hybrid-ek1

 

ekw-70-pi-hybrid-ek2

 

KİLİTLEME ÜNİTESİ

ekw-70-pi-hybrid-ek3Tam elektrikli makinelerde de kendisini kanıtlamış olan kilitleme ünitesinin ana karakteristikleri:

  • Enjeksiyon esnasında mengene plakalarında oluşabilecek eğilmeleri engelleyen KW mengene ünitesi mükemmel paralelliği garanti eder ve aynı zamanda uzun açma stroklarını olanaklı kılar 
  • Makine boyutlarında iyileştirme
  • Hareketli mengene plakasının hareketleri yüksek kapalı devre yağ sisteminde çalışan yük kapasiteli planar rulmanlar ile yapılmaktadır.
  • Mengene ünitesi kapalı devre soğutmalı servo motorlar ile tahrik edilmektedir.
  • Kalıp yerleştilen bölge azamiölçüde yağdan arındırılmıştır.

 

 

 

 

 

 

ENJEKSİYON SİSTEMİ

ekw-70-pi-hybrid-ek4Enjeksiyon ünitesi, makinenin maksimum performansını garantilemekte önemli bir role sahiptir. Arıtılmış L/D oranı, akümülatörler sayesinde yüksek enjeksiyon hızı, yüksek enjeksiyon basıncı, yüksek plastikleştirme kapasitesi, daha düşük sıcaklıklarda çalışma olasılığını sağlayan ve aynı zamanda yüksek ergitme kapasiteli 3T profilli vidalar enjeksiyon ünitesinin özelliğini ortaya koymaktadır. Hidrolik bakımından mükemmele olarak konuşlandırılmış enjeksiyon pistonu vida'ya direk bağlı olup mal alma esnasında da dönmektedir. Bu bir çok parçanın aşınma riskini ortadan kaldırmaktadır. Basınç ve Hız açısından kapalı devre çalışan MOOG servo valf enjeksiyon ve ütüleme ( basınçta tutma ) süreçlerini hız, hassasiyet ve tekrarlanabilirlik özellikleri ile mükemmel kontrol edebilmektedir.

 

MAL ALMA - DOZAJLAMA

ekw-70-pi-hybrid-ek5Mal alma - plastikleme Elektrikli Tork motoru ile yapılmaktadır.

Motor direk olarak plastikleme vidasına bağlıdır, arada hiçbir aktarma ünitesi, redüktör veya kayış gibi, bulumamaktadır. Bu sayede yüksek az enerji harcayarak yüksek devirlere çıkabilmek mümkün olmuştur.

 

ekw-70-pi-hybrid-ek6

 

 

 

 

ekw-70-pi-hybrid-ek7

 

 

 

 

 

 

 

KONTROL SİSTEMİ

eKW 'de kullanılan bütün motorlar bir CNC takım tezgahı sayısal kumandası tarafından kontrol edilir ve etkinleştirilir. Kendi aralarında birbirine bağlı olan sürücüler, sistemin enerji etkinliğini arttırarak frenleme enerjisini tekrar kazanırlar. Sistem, etkinleştirme ve kumanda işlevlerinde tamamen entegredir; bütün döngü değerleri için parametre ayarlarına ulaşmak kolaydır. Ayar işlemi oldukça kolaylaştırılmıştır, sadece üç değere gereksinim duyulur: konum, hız ve kuvvet, gerisini makine yapar, ayarlanan boyutlar istenen hassasiyete ulaştırır, hızlanmaları ve yavaşlamaları otomatik olarak düzenler.

 

 

Lütfen videonun yüklenmesini bekleyin. İşlem bir miktar zaman alabilir.

 


Lütfen videonun yüklenmesini bekleyin. İşlem bir miktar zaman alabilir.

 

 

Lütfen videonun yüklenmesini bekleyin. İşlem bir miktar zaman alabilir.